ERJ-P06J200V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-P06J200V
Panasonic
Res Thick Film 0805 20 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±300ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJP06J200V
Part No:
ERJ-P06J200V
Resistance Value:
20 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±300 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C