ERJ-P06J270V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-P06J270V
Panasonic
Res Thick Film 0805 27 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±300ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJP06J270V
Part No:
ERJ-P06J270V
Resistance Value:
27 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±300 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C