ERZ-E05A221 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-E05A221
Panasonic
Var MOV 140VAC/180VDC 1200A 220V Radial Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZE05A221
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERZ-E05A221
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Varistor Voltage:
220 V
Clamping Voltage:
360 V
Clamping Current:
10 A
Mounting:
Through Hole
Dimension:
4.9 x 10 x 7 mm
Maximum AC Voltage Rating:
140 V
Maximum DC Voltage Rating:
180 V
Maximum Surge Current:
1200 A
Lead Style:
Radial
Lead Pitch:
5 mm