ERZ-V07D431 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-V07D431
Panasonic
Var 275VAC/350VDC 1750A 430V Radial Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZV07D431
Part No:
ERZ-V07D431
Varistor Voltage:
430 V
Clamping Voltage:
710 V
Clamping Current:
10 A
Dimension:
5.6 x 11.5 x 8.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
275 V
Maximum DC Voltage Rating:
350 V
Maximum Surge Current:
1750 A
Lead Pitch:
5 mm