ERZ-V14D361 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-V14D361
Panasonic
Var 230VAC/300VDC 6000A 360V Radial Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZV14D361
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERZ-V14D361
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Varistor Voltage:
360 V
Clamping Voltage:
595 V
Clamping Current:
50 A
Mounting:
Through Hole
Dimension:
5.7 x 18.5 x 15.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
230 V
Maximum DC Voltage Rating:
300 V
Maximum Surge Current:
6000 A
Lead Style:
Radial
Lead Pitch:
7.5 mm
Tolerance Voltage:
N/A
IN STOCK: 1
Ships today, if you order in
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000