ERZ-V14D471CS by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-V14D471CS
Panasonic
Var 300VAC/385VDC 6000A 470V Radial Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZV14D471CS
Part No:
ERZ-V14D471CS
COO:
ID
Varistor Voltage:
470 V
Clamping Voltage:
775 V
Clamping Current:
50 A
Dimension:
6.2 x 18.5 x 15.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
300 V
Maximum DC Voltage Rating:
385 V
Maximum Surge Current:
6000 A
Lead Pitch:
7.5 mm
Tolerance Voltage:
N/A
IN STOCK: 192
Ships today, if you order in
Buy all 192 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000