ETPF470M5H by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ETPF470M5H
Panasonic
Tantalum Polymer Capacitor - 470 µF - ±20% Tolerance - 2.5 V - Molded - 5mOhm @ 100kHz ESR - 2000 Hrs @ 105°C - 2917 (7343 Metric) Package. ...