EXB-38V222JV by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EXB-38V222JV
Panasonic
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EXB38V222JV
Supplier:
Panasonic
Part No:
EXB-38V222JV
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Case Size:
1206
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Number of Terminals:
8
Power Rating:
N/A
Power Rating per Resistor:
0.063 (1/16) W
Resistance Value:
2.2 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C