FCM3.25-A-T14 by panduit
Image is representational - see mfr. specs
FCM3.25-A-T14
Panduit
Latching flat cable mount, 3.25" (82.6mm) cable width, gray, bulk package.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Panduit FCM3.25-A-T14 Flat Cable Clips have a low profile design and hold wires, cables and tubing. They can be used with any width flat cable with a maximum stacking height of .17” (4.3mm). Their large mounting base provides high bonding strength. They a