FSD77-12-D by panduit
Image is representational - see mfr. specs
FSD77-12-D
Panduit
The single wire DIN end sleeve insulated ferrule in red has a funnel entry for faster insertion and lower installation cost. It is intended for 1.0 mm² wire ferrules and supports a maximum wire insulated diameter of 0.12" (3.0 mm). The insulated ferrule is 0.73" (18.5 mm) long and has a wire strip length of 0.625" (15.9 mm). It comes in standard packages of 500. ...