H200X084H3T by panduit
Image is representational - see mfr. specs
H200X084H3T
Panduit
Heat Shrink Marker ST Polyolefin Black
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The thermal transfer military grade heat-shrink label in black is one-sided with a 1/2" (12.7 mm) diameter and made of 3:1 flattened polyolefin. It is 2.0" wide and 0.84" high (50.8 x 21.3 mm). The heat-shrink sleeve is designed to provide a clear, reliab