PBMS-H25-C by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PBMS-H25-C
Panduit
The push button cable tie mount requires a 0.25" (6.4 mm) hole and is natural color. It is made of nylon 6.6, which increases mechanical strength, heat and wear resistance, and stiffness. It comes in packages of 100.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Panduit PBMS-H25-C Push Button Cable Mounts can be used where both sides of the panel are accessible and require no adhesive or additional mounting hardware. They have a maximum panel thickness limit of 0.13” (3.2mm) and require a panel hole of 0.25” (6.4
Search Keywords: PBMSH25C
Supplier:
Panduit
Part No:
PBMS-H25-C
Alias/AKA:
PBMS-H25-C
COO:
US
ECCN:
EAR99
100
Type:
Tie Mount
Color:
Natural
  Different packaging options available.  See Alternatives
IN STOCK: 599
Ships today, if you order in
Buy all 599 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000