PN18-14F-C by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PN18-14F-C
Panduit
Fork Terminal, nylon insulated, 22- 18 AWG, 1/4 stud size, standard package. ...
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.
Search Keywords: PN1814FC
Supplier:
Panduit
Part No:
PN18-14F-C
Alias/AKA:
PN18-14F-C
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Color:
Red
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
  Different packaging options available.  See Alternatives
IN STOCK: 2
Ships today, if you order in
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 100