PUM-071-2S-D30 by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PUM-071-2S-D30
Panduit
The fir tree push mount assembly is black and requires a panel hole diameter of 0.25 to 0.28" (6.3 to 7.1 mm). It is made of heat-stabilized nylon 6.6, which increases mechanical strength, heat and wear resistance, and stiffness. It comes in packages of 500 and has a maximum bundle diameter of 1.88" (47.8 mm). ...