PV10-10SLF-D by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PV10-10SLF-D
Panduit
Short Locking Fork Terminal, 12 – 10 AWG, #10 stud size, funnel entry, vinyl insulated, bulk package. ...
Accessories
Discontinued
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.
Search Keywords: PV1010SLFD
Supplier:
Panduit
Part No:
PV10-10SLF-D
Alias/AKA:
PV10-10SLF-D
EAR99
500
Color:
Yellow
Life Cycle:
Discontinued
  This product is discontinued, but still in stock
  Possible Replacement options available.  See Alternatives
IN STOCK: 9
Can Ship immediately
Buy all 9 in-stock or the regular minimum order quantity of 70