PV14-10R-M by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PV14-10R-M
Panduit
Ring Terminal, 16 – 14 AWG, #10 stud size, vinyl insulated, funnel entry, bulk package. ...
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.