PV14-8LFX-C by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PV14-8LFX-C
Panduit
Locking Fork Terminal, vinyl insulated, 18- 14 AWG, #8 stud size, expanded insulation for large wire O.D., standard package. ...
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.