S100X075VATY by panduit
Image is representational - see mfr. specs
S100X075VATY
Panduit
The thermal transfer self-laminating adhesive label is made of vinyl and is supplied on a roll with 4 labels per row. The label has a white colored print-on area 0.25" (6.4 mm) high for 18 – 14 AWG and a clear overlaminate. It is 1.0" wide and 0.75" long (25.4 x 19.1 mm) with a 3.0" (76.2 mm) core. It comes in packages of 2500. ...