S100X125VATY by panduit
Image is representational - see mfr. specs
S100X125VATY
Panduit
The thermal transfer self-laminating adhesive label is made of vinyl and is supplied on a roll with 4 labels per row. The label has a white colored print-on area 0.38" (9.7 mm) high for Cat. 3 UTP and 12 - 10 AWG and a clear overlaminate. It is 1.0" wide and 1.25" long (25.4 x 31.8 mm) with a 3.0" (76.2 mm) core. It comes in packages of 5000. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: S100X125VATY
Supplier:
Panduit
Part No:
S100X125VATY
Alias/AKA:
S100X125VATY
COO:
US
ECCN:
EAR99
5000
Type:
Thermal Transfer Printable Label
Material:
Vinyl
Marker Color:
White
Maximum Cable Diameter:
7.03 mm