PT10LV10-103A2020-S by piher-amphenol
Image is representational - see mfr. specs
PT10LV10-103A2020-S
Piher-Amphenol
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 10 K Ohm ±20% - Linear Taper - 0.15W - Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION