RV4NAYSD503A by precision electronics
Image is representational - see mfr. specs
RV4NAYSD503A
Precision Electronics
Potentiometer - 2 Watt - Linear - 50 Kohm 10% - 1/4" Dia Slotted Shaft - 7/8" Long ...
DESCRIPTION
Search Keywords: RV4NAYSD503A
Part No:
RV4NAYSD503A
Alias/AKA:
KU5031S28-D
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
1011450%
Operating Temperature:
-65 to 125 °C