PA4341.103ANLT by pulse electronics
Image is representational - see mfr. specs
PA4341.103ANLT
Pulse Electronics
High Current Molded Power Inductor - PA4341.XXXANLT Series Up to 30A
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PA4341103ANLT
Supplier:
Pulse Electronics
Part No:
PA4341.103ANLT
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Inductance:
10 uH
Type:
Power7105
Impedance:
N/A
Tolerance:
207104%
Technology:
Wirewound7103
Maximum DC Current:
4 A
Maximum DC Resistance:
0.068 Ohm
Operating Temperature:
-55 to 155 °C