UPB321611T-121Y-N by pulse electronics
Image is representational - see mfr. specs
UPB321611T-121Y-N
Pulse Electronics
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 6A 0.012Ohm DCR 1206 T/R ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The PULSE ELECTRONICS part number UPB321611T-121Y-N is a multi-layer ferrite bead designed to suppress high-frequency noise in electronic circuits. With an impedance of 120 ohms at 100MHz and a current rating of 6A, this ferrite bead is ideal for applications requiring effective noise filtering. The 1206 package size and 0.012 ohm DCR make it easy to integrate into a variety of electronic designs. This component is supplied in tape and reel packaging for convenient handling during assembly.
Search Keywords: UPB321611T121YN
Supplier:
Pulse Electronics
Part No:
UPB321611T-121Y-N
Alias/AKA:
BBUP00321611121Y00
COO:
VN
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
IN STOCK: 3,750
Ships today, if you order in
Buy all 3,750 in-stock or the regular minimum order quantity of 5000