739W-X2/20 by qualtek electronics
Image is representational - see mfr. specs
739W-X2/20
Qualtek Electronics
Conn Power F 3 POS IDT ST Panel Mount 3 Terminal 1 Port ...
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 739WX220
Supplier:
Qualtek Electronics
Part No:
739W-X2/20
COO:
TW
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
CARTON
Type:
Power
Body Orientation:
Straight
Mounting:
Panel Mount
Gender:
F
Number of Contacts:
3
Termination Method:
IDT
Maximum Voltage Rating:
125 V
Maximum Current Rating:
20 A
Operating Temperature:
-40 to 70 °C