135-121-JBW by rcd components
Image is representational - see mfr. specs
135-121-JBW
RCD Components
Res Wirewound 120 Ohm 5% 3W ±20ppm/°C Silicone AXL Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 135121JBW
Supplier:
RCD Components
Part No:
135-121-JBW
EAR99
100
Package Type:
Bulk
Termination Style:
Axial
Power Rating:
3 W
Resistance Value:
120 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±20 ppm/°C
Operating Temperature:
N/A
Packaging:
Bulk
Dimension:
12.7 x 4.78 mm