135-1R00-FBW by rcd components
Image is representational - see mfr. specs
135-1R00-FBW
RCD Components
Res Wirewound 1 Ohm 1% 3W ±50ppm/°C Silicone AXL Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 1351R00FBW
Part No:
135-1R00-FBW
COO:
LC
ECCN:
EAR99
1
Power Rating:
3 W
Resistance Value:
1 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Dimension:
12.7 x 4.78 mm