160-203-JBW by rcd components
Image is representational - see mfr. specs
160-203-JBW
RCD Components
Res Wirewound 20K Ohm 5% 5W Conformal Coated AXL Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 160203JBW
Supplier:
RCD Components
Part No:
160-203-JBW
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Termination Style:
Axial
Power Rating:
5 W
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
N/A
Operating Temperature:
N/A
Packaging:
Bulk
Dimension:
22.2 x 7.92 mm