615Q-15R0-FBW by rcd components
Image is representational - see mfr. specs
615Q-15R0-FBW
RCD Components
Res Wirewound 15 Ohm 1% 25W ±20ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 615Q15R0FBW
Supplier:
RCD Components
Part No:
615Q-15R0-FBW
COO:
US
ECCN:
EAR99
1
Technology:
Wirewound
Case Style:
Aluminum Housed
Mounting:
Flange Mount
Power Rating:
25 W
Termination Style:
Axial
Resistance Value:
15 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±20 ppm/°C