REM10-0505D/A by recom
Image is representational - see mfr. specs
REM10-0505D/A
RECOM
Dual 10W DC-DC Converter - Medical Grade - Input: 4.5 to 9 VDC - Output: ±5 VDC ±1% - DIP24
RoHS Compliant
Tube Packaging
Accessories
DESCRIPTION