35TLV100M10X10.5 by rubycon america
Image is representational - see mfr. specs
35TLV100M10X10.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic Capacitor - 100 µF - ±20% Tolerance - 35 V - 5000 Hrs @ 105°C - Polar - Radial, Can, SMD - Surface Mount.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 35TLV100M10X10.5 is aluminum electrolytic capacitor with dimensions: 0.394" Dia (10.00mm) x 0.413" (10.50mm). Operating temperature range is from -55°C to 105°C.