63PFV22M6.3X8 by rubycon america
63PFV22M6.3X8
Rubycon America
Aluminum Polymer - SMD - 22uF - 20% - 63VDC - 6.3mm dia x 8mm - -55 to 125°C ...
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 63PFV22M6.3X8 is part of the series of capacitors from Rubycon Corporation. It is a 22uF 63VDC Aluminum Polymer Electrolytic Capacitor with SMD leads. It has a tolerance of ±20% and a 4000 hour lifetime. Size is 6.3mm dia x 8mm and temperature of operation is from -55 to 125°C