CMS0401KL-1X by same sky®’s
Image is representational - see mfr. specs
CMS0401KL-1X
Same Sky®’s
40.1 mm x 40.1 mm - Square Frame - 4.0 W - 8 Ohm - Neodymium Magnet - PET Cone - Speaker
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The CMS0401KL-1X from Same Sky is a compact and powerful audio speaker with a 40 mm x 40 mm square frame. This speaker delivers impressive sound performance with 4.0 W power output and 8 Ohm impedance. The neodymium magnet ensures enhanced sound quality,
Search Keywords: CMS0401KL1X
Supplier:
Same Sky®’s
Part No:
CMS0401KL-1X
COO:
CN
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Tray
Frame Shape:
Square
Cone Type:
Mylar
Dimensions LxWxH:
1.57 x 1.57 x 0.57 in