DS04-254-1-04BK-SMT by same sky®’s
Image is representational - see mfr. specs
DS04-254-1-04BK-SMT
Same Sky®’s
4 Position - Surface Mount - 2.54 mm Pitch - Raised Slide Actuator - Flat Bottom - SMT Pin - DIP Switch
RoHS Compliant
Tube Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The SAME SKY DS04-254-1-04BK-SMT is a DIP switch designed for easy manual operation, featuring a SPST configuration and 4 raised slide switches. With a low current rating of 0.025A and a voltage rating of 24VDC, this switch is reliable for various electro