TDR782XBXA-24D
Schneider Electric-Legacy RelaysTime delay relay - Harmony SE Relays - DPDT - 100ms to 100hours - 7 time scales - on-delay function - socket compatible - 5A - 24V DC
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Time delay relay - Harmony SE Relays - DPDT - 100ms to 100hours - 7 time scales - on-delay function - socket compatible - 5A - 24V DC
Search Keywords: TDR782XBXA24D
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Schneider Electric-Legacy Relays
Part No:
TDR782XBXA-24D
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
ID
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Socket
Type:
Time Delay Relay
Contact Arrangement:
DPDT
DC Coil Voltage:
24 V
AC Coil Voltage:
N/A
Contact Form:
2 Form C
Maximum Current Rating:
5 A
Termination Style:
Solder
Time Range:
0.1sec to 100h
Life Cycle:
Discontinued
This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 7
Ships today, if you order in
Qty
Unit Price
1
Accessories
Socket - SE Relays - 5A - 14 pins - solder terminals - separate contact - for 782H / 792 r ...