TDRSOXP-12V by schneider electric-legacy relays
Image is representational - see mfr. specs
TDRSOXP-12V
Schneider Electric-Legacy Relays
Electromechanical Relay 12VDC 12VAC 12A DPDT (44x36)mm Socket Time Delay Relay
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: TDRSOXP12V
Supplier:
Part No:
TDRSOXP-12V
COO:
CN
ECCN:
EAR99
10
Mounting:
Socket
Type:
Time Delay Relay
Contact Arrangement:
DPDT
DC Coil Voltage:
12 V
AC Coil Voltage:
12 V
Contact Form:
2 Form C
Maximum Current Rating:
12 A