IEGH66-1-62-30.0-A-01-V
Sensata / AIRPAXCircuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 30A 250VAC
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 30A 250VAC
Search Keywords: IEGH66162300A01V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IEGH66-1-62-30.0-A-01-V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MY
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
250 VAC
Number of Poles:
2
Current Rating:
30 A
Terminal Design:
Screw
Operating Temperature:
-40 to 85 °C