IELK1-1-53-15.0-01-V by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IELK1-1-53-15.0-01-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 15A
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: IELK115315001V
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IELK1-1-53-15.0-01-V
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3
Type:
Magnetic
Voltage Rating:
N/A
Number of Poles:
1
Current Rating:
15 A
Terminal Design:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Panel Mount
IN STOCK: 1
Ships today, if you order in
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 3