IELXK11-1-62-20.0-A-02-V by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IELXK11-1-62-20.0-A-02-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 20A 240VAC/415VAC
DESCRIPTION
Search Keywords: IELXK11162200A02V
Part No:
IELXK11-1-62-20.0-A-02-V
COO:
MX
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
240,415 VAC
Number of Poles:
2
Current Rating:
20 A
Terminal Design:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 85 °C