IUG6-1-61-20.0-01 by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IUG6-1-61-20.0-01
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 20A 277VAC
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: IUG616120001
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IUG6-1-61-20.0-01
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
277 VAC
Number of Poles:
1
Current Rating:
20 A
Terminal Design:
Screw
Operating Temperature:
-40 to 85 °C