IUG6-1REC4-62-10.0-01
Sensata / AIRPAXCircuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A
Search Keywords: IUG61REC46210001
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IUG6-1REC4-62-10.0-01
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MY
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
N/A
Number of Poles:
1
Current Rating:
10 A
Terminal Design:
Screw
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Screw Mount
IN STOCK: 10
Can Ship immediately
Minimum Order Quantity: 3
Multiple: 3
Factory Lead-Time 9 Weeks
Qty
Unit Price
3
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
SC628R
Transducer - Piezo - Alarm - Continuous - 6 V - 28 V - 18 mA - 80 dBA.