IUG666-1-61F-15.0-Q-31 by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IUG666-1-61F-15.0-Q-31
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 15A 250VAC
DESCRIPTION
Search Keywords: IUG666161F150Q31
Part No:
IUG666-1-61F-15.0-Q-31
Voltage Rating:
250 VAC
Current Rating:
15 A
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Panel Mount
IN STOCK: 1
Can Ship immediately
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 3