IUGH666-1-41-30.0-01 by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IUGH666-1-41-30.0-01
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 30A 277VAC ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: IUGH66614130001
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IUGH666-1-41-30.0-01
COO:
CN
ECCN:
EAR99
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
277 VAC
Number of Poles:
3
Current Rating:
30 A
Terminal Design:
Screw
Operating Temperature:
-40 to 85 °C