IUGN6-1-51-20.0 by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IUGN6-1-51-20.0
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 20A 80VDC
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: IUGN6151200
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IUGN6-1-51-20.0
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
80 VDC
Number of Poles:
1
Current Rating:
20 A
Terminal Design:
Screw
Operating Temperature:
-40 to 85 °C