IULHK11-1REG4-62-10.0-01
Sensata / AIRPAXCircuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 10A 250VAC
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 10A 250VAC
Search Keywords: IULHK111REG46210001
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IULHK11-1REG4-62-10.0-01
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MY
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
250 VAC
Number of Poles:
2
Current Rating:
10 A
Terminal Design:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 85 °C