M5060THA1600 by sensata / crydom
Image is representational - see mfr. specs
M5060THA1600
Sensata / Crydom
Power Module - Circuit Type THA - 60 A Maximum Load Current - 600 VAC Operating Voltage Range - Diode Module - Panel Mount.
DESCRIPTION
The M5060THA1600 is power module with dimensions: 2.265" (57.5mm) x 1.75" (44.4mm) x 1.14" (28.9mm).