HCTI-330-5.2 by signal transformer
Image is representational - see mfr. specs
HCTI-330-5.2
Signal Transformer
Inductor Power Shielded Toroid 330uH/174.1uH 15% 1KHz 5.2A 0.067Ohm DCR RDL
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HCTI33052
Supplier:
Signal Transformer
Part No:
HCTI-330-5.2
COO:
CN
ECCN:
EAR99
564
Inductance:
330(OCL)/174.1 uH
Type:
Power7081
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
14.22 mm
Tolerance:
157080%
Technology:
Toroid7078
Maximum DC Resistance:
0.067 Ohm
Maximum DC Current:
5.2 A