896H-1CH-S1-001-12VDC by song chuan
Image is representational - see mfr. specs
896H-1CH-S1-001-12VDC
Song Chuan
Electromechanical Relay - SPDT - 50(NO)/30(NC) - 12VDC - 90 Ohm - Plug-In.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 896H-1CH-S1-001-12VDC is electromechanical relay with dimensions: 25.8 mm (1.016") x 25.8 mm (1.016") x 25 mm (0.984").