CA7-23-10-24Z by sprecher + schuh
Image is representational - see mfr. specs
CA7-23-10-24Z
Sprecher + Schuh
Electromechanical Contactor - 23A - 24VAC - 1 N.O. - DIN Rail. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
The CA7-23-10-24Z is 3-pole, 23 AMP contactor with a normally open base mounted auxiliary contact and a 24v50/60Hz AC rated coil that is reversible so coil connections can be put on the bottom on the contactor. This contactor can be base mounted or snapped onto 35mm DIN rail.