PP100GGN by superior electric
Image is representational - see mfr. specs
PP100GGN
Superior Electric
Conn Binding Post PIN 1 POS ST Cable Mount 1 Port
DESCRIPTION
Search Keywords: PP100GGN
Supplier:
Superior Electric
Part No:
PP100GGN
COO:
US
ECCN:
EAR99
10
Type:
Binding Post
Gender:
Pin
Body Orientation:
Straight
Mounting:
Cable Mount
Number of Contacts:
1
Wire Size:
N/A
Maximum Current Rating:
100 A
Operating Temperature:
N/A
Dimension:
93 x 31.8 mm