AMK105BJ475MV-F by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
AMK105BJ475MV-F
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 4.7uF ±20% - 4VDC - X5R - 0402 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AMK105BJ475MVF
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
AMK105BJ475MV-F
Alias/AKA:
RMAMK105BJ475MV-F
COO:
MY
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
4.72227uF
Voltage:
42253VDC
Package/Case:
Tolerance:
202252%